Piet Beentjes neemt zijn prijs in ontvangst
Piet Beentjes neemt zijn prijs in ontvangst Vitesse

Nu al meer dan 1.500 wandelaars tijdens Oer-IJ Expeditie

14 maart 2019 om 14:03

CASTRICUM Op Hemelvaartsdag (30 mei) staat het Oer-IJ-gebied weer volledig in het teken van de Oer-IJ Expeditie. Ook dit jaar is het wandelevenement populair, al meer dan 1.500 wandelaars hebben zichzelf verzekerd van een plek bij de start.

MILITAIR VERLEDEN Ieder jaar wordt er een speciaal thema gekoppeld aan de Oer-IJ Expeditie. Dit jaar is het thema 'Militair landschap'. De afgelopen tweeduizend jaar is in het Oer-IJ-gebied veel strijd gevoerd. Daar is nu nog steeds veel van terug te zien: kastelen, forten, liniedijken, verdedigingswerken en zelfs een lanceerinrichting voor raketten. Op de route vertellen gidsen meer over hoe het er vroeger in dit landschap aan toe ging en spelen acteurs op indrukwekkende wijze de geschiedenis na.


INSCHRIJVEN Er zijn dit jaar meer startbewijzen: 5.000 wandelaars kunnen op 30 mei genieten van deze unieke wandelervaring. Kijk op www.oerijexpeditie.nl voor meer informatie.

Piet Beentjes wint 50e ouderenmiddag Blauw-Zwart

CASTRICUM De Vitesse-kantine vormde vrijdag het decor voor de feestelijke 50e editie van de jaarlijkse ouderenmiddag van supportersvereniging Blauw-Zwart. Zo'n 72 deelnemers genoten van een historische foto- en filmpresentatie, koffie en thee met een door De Roset gesponsorde petitfour met jubileumopdruk, advocaat met slagroom en andere lekkernijen.

Ook het klaverjassen met de speciaal voor deze jubileumeditie vervaardigde speelkaarten viel in de smaak. De middag werd afgesloten met de traditionele snert en tomatensoep en de uitreiking van de vele prijzen. Winnaar van deze jubileumeditie was Piet Beentjes, die maar liefst 5540 punten wist te vergaren. Hij won een taart met jubileumlogo, die eveneens door De Roset gesponsord was. De tweede prijs was voor Nico Veldt met 3520 punten. Na afloop kregen alle deelnemers als aandenken nog een doosje met de nieuwe speelkaarten mee naar huis. Meer foto's van de ouderenmiddagen zijn te zien op de website suppver-blauw-zwart.nl.