Een stijlvolle actie van GVC-trainer Joost de Jong, die tegen Stroe zelf 'in de basiself' stond.
Een stijlvolle actie van GVC-trainer Joost de Jong, die tegen Stroe zelf 'in de basiself' stond. Dick Martens

GVC-trainer de Jong 'in de basis'

24 april 2023 om 18:10

GVC en Stroe blijven steken op 1-1 gelijkspel

WAGENINGEN Je ziet het in het amateurvoetbal niet veel meer: het fenomeen trainer-speler, maar zaterdagmiddag en dit seizoen niet voor het eerst had GVC-trainer Joost de Jong zijn trainerskloffie weer eens verruild voor het groene shirt met rugnummer 11, de witte broek en de witte kousen. Hij had zich tegen het bezoekende Stroe een positie links op het middenveld toebedeeld. Tot een driepunter leidde het niet. Op een kletsnat Sportscentre De Bongerd werd het na een 0-0 ruststand, uiteindelijk 1-1.


Dick Martens


Kort na het duel is aan het gezicht van de Jong af te lezen, dat hij allerminst tevreden is over de uitslag, maar zelfkritisch, ook niet over zijn eigen spel. ,,Stroe komt hier, omdat ze heel veel blessures hadden met een B-elftal. Dan moeten wij in staat zijn om veel beter voor de dag te komen dan dat we vanmiddag hebben laten zien. Wij hadden hier de drie punten moeten pakken en daar ben ik natuurlijk zelf ook debet aan. Ook ik had veel meer moeten brengen."


De thuisclub begon niet al te best aan het duel met de nummer 5 van de 4e Klasse C. Het meeste balbezit was voor de gasten, tot echte kansen leidde dat echter niet. Maar na ruim 20 minuten spelen, onder aanvoering van een druk in het Engels coachende de Jong, nam de studentenformatie het initiatief meer en meer in eigen hand. Het leidde ook direct tot een eerste mogelijkheid, maar Narcis Ferrer Ledo trof het aluminium. Toch leek het uitstel van executie, maar ook Giulio Mornati slaagde er niet om de Stroe-doelman te verschalken en ook Eric Nuijtemans kon 'zijn' kans, vlak voor rust, niet verzilveren. 'De brilstand' bij rust, was dan ook logisch.


,,Voor rust lieten we aardige aanvallen zien", vond de Jong. ,,Je laat zien, dat je gewoon tot goed voetbal in staat bent. Maar dat hebben we zeker dit seizoen veel te weinig laten zien. Het gevolg is, dat we ondanks een ruim potentieel aan spelers (het zijn er maar liefst 50, DM), veel te weinig hebben gebracht. Met het gevolg, dat we volgend seizoen in de 5e Klasse moeten gaan uitkomen. Dat is niet waar ik bij de seizoenstart vanuit ben gegaan. Ik heb daar ook echt wel moeite mee gehad, maar inmiddels zie ik zelfs wat voordelen. Ik verwacht dat we in ieder geval meer gaan winnen en omdat winnen je nu eenmaal meer plezier geeft, verwacht ik ook dat we daardoor beter gaan voetballen. Natuurlijk streef je dan naar het allerhoogste, het kampioenschap, maar dat zal zeker geen gelopen koers worden, dan moet ons spelpeil zeker hoger." Een hoger spelpeil zag de Jong zijn formatie ook na rust niet echt halen. GVC kwam in de 65e minuut wel op voorsprong door een benutte strafschop van Eric Nuijtemans, maar Stroe kwam tien minuten later alweer langszij (1-1). In de slotfase kregen beide ploegen nog kansen op de overwinning, maar de kansen daartoe werden niet benut. Het was en bleef daarom 1-1. ,,We zijn dit seizoen maar twee keer echt weggespeeld, de rest van de wedstrijden waren we competitief, maar wonnen we niet. Dat was ook een van de redenen om zelf de voetbalschoenen weer aan te trekken. Ik vond dat het beter moest en kon. Dat had zeker ook vandaag gemoeten."