
Ook Doelum Live met zomervakantie
25 juni 2026 om 10:26 OverigRENKUM Met nog steeds veel animo organiseert het vijfkoppige panel maandelijks Doelum Live op de vierde zondag van de maand. Na 28 juni gaat het muzikale festijn twee maanden met vakantie.
Door Gert Budding
Voor het contracteren van bands zijn voornamelijk twee dames verantwoordelijk, vertelt coördinator Leo Vissers. “Ceciel Miedema en Wietske Vissers contracteren de bands, Karin de Lange verzorgt de PR en Rinie Kuiper de zaalinrichting”, aldus Vissers. “De hoeveelheid werk valt eigenlijk reuze mee. De groep werkt prima samen.”
De keuze van de te contracteren bands wordt in overleg gemaakt. “Het programma voor elke seizoenshelft wordt tijdens een vergadering samengesteld.
Vervolgens leggen Miedema en Vissers contact met de bands. Nadat alles contractueel is vastgelegd, wordt het programma gedrukt en verspreid. Het meeste werk ontstaat als een band onverwacht afzegt. Dan moet er op korte termijn een vervangende band worden gevonden. Dat lukt meestal wel”, vertelt Leo Vissers.
“Onze beloning bestaat uit de complimenten die wij krijgen van bezoekers en bands. We werken met een klein budget, maar brengen desondanks een goed programma. Dat blijkt uit het enthousiasme van de vele dansliefhebbers tijdens de sfeervolle zondagmiddagen, die telkens veel bezoekers trekken.
Soms vindt er tegelijkertijd in Wageningen ook een muzikaal festijn plaats. “Er is geen afstemming met andere evenementen. Doelum Live is altijd op de vierde zondag van de maand”, weet Leo Vissers en kondigt aan dat na 28 juni de zomerpauze begint.











