
Duno zakt verder weg
3 maart 2026 om 20:07 OverigWAGENINGEN DUNO De oefenmeesters Lorenzo Müller en Nabil Issmaili krijgen vooralsnog geen grip op de verrichtingen en prestaties van Duno. Ook zaterdag in Doorwerth werd de formatie, vooral in de tweede helft, nagenoeg naar de zijlijn gedreven door WSC: 0-3.
Door Gert Budding
Het degradatiespook neemt steeds grotere vormen aan. Op het doorweekte sportpark De Waaijenberg volgt Duno-voorzitter Henk Peuijn vanuit de kantine mistroostig de verrichtingen op het veld. Hij schudt meewarig zijn hoofd. Een oplossing om degradatie af te wenden lijkt niet binnen handbereik. “We hebben een kans gemist om niet te fuseren met de Renkumse clubs. Betalen voor het aantrekken van spelers was pertinent geen optie voor de nieuwe fusievereniging. Onze hoofdsponsor Arjen Ploeg gaf toen aan direct in het plan mee te gaan om het voetbal naar een hoger plan te tillen. De gemeente Renkum had baat gehad bij een ogenschijnlijk hoog winstpercentage van vier miljoen bij eventueel vrijgekomen bouwgrond op dit sportpark.”
Aan het langdurige en vruchteloze overleg tussen de nieuw gefuseerde vereniging kwam vervolgens een abrupt einde. De Duno-bestuurders Richard Vacquier Droop en Henk Peuijn besloten daarop de handdoek in de ring te gooien. “Nu durf ik te stellen dat het een gemiste kans is. Zeer jammer. Het ziet er voor Duno momenteel niet rooskleurig uit om de tweede klasse te kunnen continueren. In Renkum wordt nu in de kelderklasse van de KNVB gevoetbald.” Duno creëerde zaterdag in de eerste helft slechts spaarzame kansen. Alleen Merlijn Bronmans was na zeven minuten dicht bij een treffer. Defensief oogde de Doorwerthse equipe evenmin overtuigend. Onzekerheid was troef in het Doorwerthse kamp. Doelman Robin Ronk werd diverse keren in verlegenheid gebracht. Bij een 0-0 stand onderscheidde hij zich door een strafschop te stoppen, nadat verdediger Nick Bijlsma met forse inzet een speler van WSC had neergehaald. Op sportpark De Waaijenberg worden de thuisduels doorgaans afgewerkt voor een handjevol trouwe supporters. De Nederlands-Duitse oefenmeester Müller beschikt over een UEFA B-licentie. Hij staat te boek als videoanalist en was werkzaam bij IJsselmeervogels, NEC en FC Twente.











