Het engelenkoor op een eerdere Kerstkuier in Oosterbeek
Het engelenkoor op een eerdere Kerstkuier in Oosterbeek Foto: Kees Jansen

Kerstkuier Oosterbeek is weer terug

13 december 2017 om 09:17 Algemeen

De kerstezel is in Oosterbeek een pony, Jozef en Maria vind je ook onder een partytent en er zijn lange vingers met blauwe muisjes omdat het kindje Jezus is geboren. De Kerstkuier is weer terug.

OOSTERBEEK Na twee succesvolle edities van het evenement, was het vorig jaar vlak voor kerst stil in Oosterbeek. ,,Het organiseren is heel veel werk”, zegt Corrie van der Voet, lid van de organisatie vanuit de Protestantse Gemeente Oosterbeek-Wolfheze. ,,Na de Kerstkuier van 2014 en 2015 hebben we besloten het een jaar niet te doen. We kregen vorig jaar rond die tijd al wel vragen wanneer het weer zou plaatsvinden.”

Binnenkort is het dan weer zover. Op zaterdag 16 december tussen 18.00 en 19.30 uur gaan naar verwachting weer honderden Oosterbekers op pad om wandelend tussen drie kerken en twee verzorgingscentra het kerstverhaal te beleven. De start is aan de achterkant van de Vredebergkerk aan de Van Toulon van der Koogweg 3 in Oosterbeek.

,,De mensen worden door herauten in groepen van 15 tot 20 personen op weg gestuurd om het kindje Jezus te zoeken”, zegt Van der Voet. Op de ongeveer één kilometer lange wandeling komen ze allerlei hoofdrolspelers tegen uit het kerstverhaal, zoals Jozef en Maria, soldaten, een herderkoor en natuurlijk ook een engelenkoor, gevormd door kinderen.

Van der Voet kwam jaren geleden op het idee om het kerstverhaal in Oosterbeek op deze manier uit te beelden. ,,Mijn schoonzoon is predikant en deed dit destijds al in Friesland. Daar liepen ze van boerderij naar boerderij. Ik vond dat zo’n leuk idee dat ik het bij ons in de kerk voorstelde en zo zijn we begonnen.”

De eerste edities trokken ongeveer 400 deelnemers. ,,Heel veel mensen komen met hun kinderen of kleinkinderen”, zegt Riet Gerritsen, die ook in de organisatie zit. Er werken heel veel mensen mee aan de Kerstkuier in het dorp. ,,We hebben ongeveer honderd vrijwilligers die meedoen. In een koor, als verteller of Jozef en Maria. Daar hebben we er trouwens een paar van, want je komt ze op verschillende plekken tegen. We hebben ook een echte baby als kerstkind. Een ezel konden we niet vinden, maar via iemand uit de wijk konden we een pony lenen.

Aan de Kerstkuier doen ook de Remonstrantse kerk en de rooms-katholieke kerk in Oosterbeek mee. Die stellen hun gebouwen open als onderdeel van de route. ,,Ook hebben we ondersteuning van een aantal ondernemers uit Oosterbeek.” Aan de Kerstkuier 2017 werkt ook midwinterhoornblazer Jan Dennissen mee.

De route wordt verlicht door duizend waxinelichtjes.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie