
Verkeersveilig
5 juli 2017 om 15:48 AlgemeenVerkeersveiligheid blijft voor veel mensen een belangrijk thema. Dat is logisch want we zijn allemaal verkeersdeelnemer. Of het nu te voet, per fiets of met de auto is. Ik vind het ronduit verontrustend dat het aantal verkeersslachtoffers in Nederland, doden en gewonden, de afgelopen jaren weer toeneemt. De toename wordt vooral toegeschreven aan het gebruik van de smartphone in de auto en op de fiets. Letterlijk levensgevaarlijk dus.
Alle overheden samen werken gestaag aan het verkeersveiliger maken van de wegen. Maar die ingrepen zijn duur en er zijn onvoldoende financiële middelen om de verkeersonveilige plekken op korte termijn allemaal veiliger te maken. Toch doen we er in onze gemeente alles aan om voortgang te boeken. Zo wordt onder andere de verkeersveiligheid verbeterd op sportpark de Bilderberg in Oosterbeek, zijn verschillende oversteekplaatsen veiliger gemaakt en wordt volgend jaar de spoorwegovergang in Wolfheze aangepakt. Daarnaast heeft de provincie, met een grote financiële bijdrage van de gemeente, de gevaarlijkste kruising van de gemeente, Utrechtseweg-Bennekomseweg in Heelsum, vervangen door een rotonde en wordt nu de kruising Heidesteinlaan-N225 voorzien van verkeerslichten.
Ondanks dat wij als gemeente doorwerken aan het verkeersveiliger maken van de wegen zijn we ook afhankelijk van anderen. Van het Openbaar Ministerie en de Politie voor de handhaving. Ik vind dat er te weinig handhavingscapaciteit beschikbaar is. Te vaak worden verzoeken tot handhaving afgewezen vanwege capaciteitsgebrek of het feit dat een weg niet goed zou zijn ingericht.
Het belangrijkste is echter het gedrag van de verkeersdeelnemers zelf. Wij allemaal dus. Zo wordt er vaak geklaagd dat er te hard wordt gereden in woonwijken. Meestal blijken dat de buurtbewoners zelf te zijn. En ook het smartphone gebruik is dus een bron van verkeersonveilige situaties. Als gemeente blijven we werken aan een verkeersveiliger gemeente maar het zou helpen als iedere verkeersdeelnemer zich bewust is van zijn verantwoordelijkheid in het verkeer en rekening houdt met anderen. Alleen op die manier zorgen we samen voor een verkeersveiliger gemeente Renkum!





