
Abdelkader Benali deelt zijn zoektocht naar identiteit en begrip in de Bibliotheek Oosterbeek
14 november 2023 om 12:44 Lokaal Deel je nieuwsOp donderdag 23 november geeft schrijver Abdelkader Benali een lezing in de Bibliotheek Oosterbeek. Benali is geboren in Marokko en veel van zijn werk gaat over inburgering. In deze lezing gaat hij dieper in op zijn persoonlijke zoektocht naar identiteit, waarbij hij vertelt over zijn achtergrond en zijn visie op een ideale samenleving.
Abdelkader Benali, auteur van onder andere “Bruiloft aan zee”, “De vreemdeling” en “Reizigers van een nieuwe tijd,” neemt het publiek mee op zijn levensreis. Als vierjarig jongetje kwam hij vanuit Marokko naar Nederland, en zijn diepe liefde voor zijn geboorteland blijft voelbaar. Tijdens de lezing vertelt Benali over de cultuur en de pracht van Marokko. Hij staat stil bij de uitdagingen die mensen met een migratieachtergrond tegenkomen bij het integreren in een nieuwe samenleving. Er is mogelijkheid voor het publiek om vragen te stellen. Na afloop zijn er boeken van Benali te koop en kun je deze laten signeren.
Abdelkader Benali
Benali werd geboren in Marokko en kwam op vierjarige leeftijd naar Nederland. Benali schrijft behalve romans en toneel ook artikelen en recensies voor onder meer Algemeen Dagblad, de Groene Amsterdammer, Esquire, de Volkskrant, Passionate Magazine en Vrij Nederland. Hij is tweewekelijks columnist voor Trouw. Voor zijn romandebuut Bruiloft aan zee werd hij in 1997 genomineerd voor de Libris Literatuur Prijs, die hij in 2003 kreeg voor zijn tweede roman, De langverwachte.
Veel activiteiten in de bibliotheek rondom Heel Nederland Leest
In november geeft de Bibliotheek de bestseller Sonny Boy cadeau aan leden én bezoekers. De Bibliotheek Veluwezoom organiseert in november verschillende activiteiten rondom Heel Nederland Leest. Zo is de schrijfster van Sonny Boy, Annejet van der Zijl, 29 november te gast in Bibliotheek Velp. In Bibliotheek Dieren kun je in gesprek over het cadeauboek tijdens de Heel Nederland Leesclub op vrijdag 24 november. Het Filmhuis Dieren vertoont de film Sonny Boy op 24 en 28 november in Bibliotheek Dieren.
Meer informatie en tickets zijn te vinden via www.bibliotheekveluwezoom.nl/heelnederlandleest
Lezing bijwonen?
De lezing van Abdelkader Benali vindt plaats op donderdag 23 november in de Bibliotheek Oosterbeek. De lezing start om 19.30 uur. Kaarten zijn te koop via www.bibliotheekveluwezoom.nl/heelnederlandleest of via de Bibliotheek Oosterbeek, 026-3334982.












