
Opnieuw verlies voor Duno
19 januari 2026 om 13:22 OverigDOORWERTH Opnieuw is Duno tegen een zeperd aangelopen. Daar zag het in het begin van de wedstrijd zeker niet naar uit. Lijstaanvoerder Achilles ’29 werd volkomen verrast door het opportunistische spel van het trainersduo Lorenzo Müller en Nabil Issmailli.
Door Gert Budding
Zaterdag tweedeklasser Duno behoort momenteel tot de mindere goden, maar daar wil het duo na het 1-3-verlies snel verandering in brengen. Er zit ‘voetbal’ in de ploeg, zoals in de meeste gespeelde wedstrijden al werd getoond. De afronding is echter niet honderd procent. In elk duel creëert Duno prima kansen, maar het laatste belangrijke tikje ontbreekt. Daar zullen Lorenzo Müller en Nabil Issmailli ongetwijfeld aandacht aan schenken. Voorhoedespeler Merlijn Bronmans werkt zich uit de naad, maar heeft het geluk nog niet aan zijn zijde.
Duno kwam op voorsprong. Uit een hoekschop stond laatste man Shurdeny Zimmerman op de juiste plek om de bal van dichtbij in het doel te werken: 1-0. Opvallend was vervolgens dat Shurdeny en doelman Ruenthley Zimmerman de aandacht vestigden. Na bijna een half uur spelen gleed Nick Bijlsma uit aan de zijlijn en moest zijn tegenstander laten gaan. Die werd in het beruchte gebied getackeld door Shurdeny. Stip: 1-1.
Langzaam kreeg Achilles ‘29 meer vat op het spel en kwam op voorsprong door opnieuw een penalty. Dat betekende een morele dreun. De fysiek sterke formatie uit Groesbeek werd steeds gevaarlijker en maakte haar hoge klassering op de ranglijst waar. Het kampioenschap ligt binnen handbereik.
‘Tegen deze kapitaalkrachtige selectie kun je met minder financiën bijna niet winnen,’ liet een Duno-supporter zich enigszins laatdunkend ontvallen. Maar hij weet ook dat Duno in ruim dertien jaar van een onbeduidend vierde klassertje omhoogklom naar de hoofdklasse, met de toen gulle sponsor Duno Air. In de amateurtop spelen getalenteerde voetballers niet meer voor een colaatje. Daar gaat behoorlijk veel geld in om.
Pal na de pauze brak Duno. Doelman Ruenthley Zimmerman verliet ondoordacht zijn doel, met als gevolg de 1-3. Toch ziet de rasoptimistische Nabil Issmailli mogelijkheden om Duno in de tweede klasse te houden. “We hebben na de winterstop pas één keer op het veld kunnen trainen.”











