Beeld uit het seizoen 2023-2024, toen de derby ONA'53-WAVV voor het laatst werd gespeeld. ONA'53 won beide keren (3-0 en 1-2).
Beeld uit het seizoen 2023-2024, toen de derby ONA'53-WAVV voor het laatst werd gespeeld. ONA'53 won beide keren (3-0 en 1-2). Dick Martens

Nieuwe indeling seizoen 2026-2027 bekend

14 juli 2026 om 14:09 Overig

Veel interessante en pikante derby’s in Derde Klasse E en 5B

Door Dick Martens

WAGENINGEN-RENKUM De KNVB maakte vorige week vrijdag de indeling van de amateurvoetbalcompetities voor het seizoen 2026-2027 bekend. Voor de clubs uit de gemeenten Renkum en Wageningen betekent dat opnieuw een mix van vertrouwde tegenstanders en nieuwe ontmoetingen. Sommige derby’s blijven op het programma staan, terwijl andere verenigingen juist afreizen naar onbekende sportparken. De competitie-indeling levert daarmee weer volop gespreksstof op langs de lijn. 

In de Derde klasse E gaan WAVV en ONA’53 uitkomen. Zij gaan het opnemen tegen de volgende clubs: Advendo ‘57, Candia’66, Columbia, vv Dieren, DUNO D, Fortissimo, sv Groen Wit ’62, KCVO, De Paasberg, SP Teuge en VIOS Vaassen. WAVV-trainer Harrie Epskamp spreekt van ‘een pittige indeling’. ,,Ik ben blij, dat we weer 26 wedstrijden kunnen gaan spelen, in plaats van de 22 wedstrijden die we vorig seizoen speelden. Wel jammer vind ik, dat de KNVB ‘Gelderland’ en ‘Utrecht’ hebben gesplitst. Daarom spelen wij geen wedstrijden tegen bijvoorbeeld Renswoude en Valleivogels. Wij spelen nu veel wedstrijden in het Apeldoornse. Bijzonder blijven natuurlijk wel de derby’s tegen ONA’53 en Candia’66. Daar kijk ik naar uit.” ONA’53-trainer Martin Mol, zojuist teruggekeerd van een welverdiende vakantie, laat weten het ‘een leuke indeling’ te vinden. ,,Met maar liefst 9 nieuwe tegenstanders voor ons. En allemaal zaterdagclubs, dat is ook top. En ‘terug van weg geweest’ is natuurlijk de derby tegen ‘de buren’. Al met al ben ik tevreden over de indeling, het is nu aan ons om er weer een mooi seizoen van te gaan maken.”

SKV is ingedeeld in de 4e Klasse B. De ploeg van trainer René Knuiman krijgt de volgende tegenstanders: AGOVV, Albatros, Alexandria, Blauw Geel’55, FC Jeugd, SV Otterlo, Prins Bernard, Rood-Wit ‘58, SDS’55, Stroe en Terschuurse Boys. ,,Ik heb het idee, dat de ploegen behoorlijk aan elkaar gewaagd zijn”, aldus Knuiman. ,,Het wordt een pittige competities met veel clubs die, net als wij, de nodige ambities hebben.” In 5B staan ook de nodige derby’s ‘op de rol’. Daarin gaan de volgende ploegen met elkaar de strijd aan: vv Barneveld, Spcl Brummen, Dierensche Boys, Ede/Victoria, Eerbeekse Boys, GVC, OVC ‘85, SCW’23, Wageningen en Zuid Arnhem. Nieuw in deze klasse is OVC’85. ,,Echt erg verrassend is de indeling niet”, zag trainer Stijn van der Weerd. ,,Wel leuk is, dat we veel voor ons nieuwe ploegen gaan treffen en er veel clubs hier uit de buurt komen.” GVC-trainer Baibing Yan spreekt over ‘nieuwe competitie, nieuwe kansen’. ,,Ik ben vooral benieuwd hoe we het dit seizoen gaan doen tegen de wat onbekendere tegenstanders. Ik ben wel blij, dat we ook weer mooie derby’s kunnen gaan spelen.” ‘Leuk, maar pittig’, is de mening van Wageningen-trainer Kostas Fragkiadakis, net teruggekeerd vanuit Kreta, waar hij onder andere zijn familie bezocht. ,,Minder leuk en jammer vind ik, dat er slechts 11 clubs in onze competitie zitten. Liever speel ik meer duels.”

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie