
Meintje Korporaal-Hempenius viert 102e verjaardag
3 augustus 2026 om 14:12 OverigHEELSUM Locoburgemeester Eveline Vink bracht dinsdag 21 juli een bezoek aan Meintje Korporaal-Hempenius ter gelegenheid van haar 102e verjaardag. De in Friesland geboren Meintje kijkt terug op een leven waarin ingrijpende gebeurtenissen en mooie herinneringen elkaar afwisselen.
Meintje werd op 19 juli 1924 geboren in Stiens en verhuisde als kind naar Leeuwarden. Haar leven veranderde ingrijpend toen haar ouders in 1936 om het leven kwamen bij een auto-ongeluk. Samen met haar jongere broer werd zij vervolgens opgevoed door haar grootouders in Stiens. Ondanks haar goede schoolprestaties kreeg zij niet de kans om verder te leren. Die ervaring maakte dat zij later haar eigen kinderen juist stimuleerde om te studeren.
Na de huishoudschool werkte zij tien jaar bij een kapsalon. Via vrienden mocht zij uiteindelijk toch deelnemen aan een zangvereniging en een toneelclub, iets waar zij altijd met veel plezier op terugkeek. In 1950 trouwde zij met Klaas Korporaal. Samen kregen zij drie kinderen, negen kleinkinderen en inmiddels zes achterkleinkinderen. Het gezin woonde achtereenvolgens in Noord-Holland, Olst, Ede en Heerenveen.
Meintje was jarenlang de spil van het gezin. Daarnaast had zij een grote liefde voor voetbal en sjoelen. Met haar beste vriendin Marie deelde zij een bijzondere geschiedenis: in de loop van hun leven woonden de twee maar liefst zes keer naast elkaar. Dat verhaal haalde zelfs de landelijke pers.
Na het overlijden van haar man verhuisde Meintje naar een seniorenappartement in Heerenveen. Op 93-jarige leeftijd koos zij ervoor dichter bij haar dochter te gaan wonen en verhuisde zij naar Wageningen.
Sinds vorig jaar woont zij in verpleeghuis Beekdal in Heelsum, waar zij naar eigen zeggen met veel plezier woont. Ze is dankbaar voor de goede zorg en de vele bezoekjes die zij nog altijd ontvangt.







