In een speech, vol waardering en humor, spreekt burgemeester Agnes Schaap vertrekkend wethouder Marinka Mulder toe.
In een speech, vol waardering en humor, spreekt burgemeester Agnes Schaap vertrekkend wethouder Marinka Mulder toe. Dick Martens

Mooie woorden en ‘een traantje’ bij afscheid Marinka Mulder

1 oktober 2024 om 22:25 Overig

‘Lieve, lieve mensen, dit was het dan’

Door Dick Martens

OOSTERBEEK Begin juli viel er bij de Renkumse burgemeester Agnes Schaap een brief op de mat, die haar, maar ook ‘de Renkumse politiek’ en de inwoners van de gemeente toch enigszins van hun stuk brachten. In de brief kondigde wethouder Marinka Mulder haar vertrek uit ‘het Renkumse’ aan. Met pijn in haar hart, maar haar reden was duidelijk: ‘De wil tot samenwerking tref ik niet meer aan’. Ze gaf ‘Renkum’ nog wel mee: ’Vind breed draagvlak in uw midden om de grote uitdagingen van de komende twee jaar samen te dragen’. Vorige week nam ze onder grote belangstelling afscheid van wat toch in de afgelopen zes jaar was uitgegroeid tot ‘haar Renkum’.

HOGTEPUNT Mulder werd, komend uit Culemborg, op 30 mei 2018 als wethouder in de gemeente Renkum geïnstalleerd. Ze was toen de jongste wethouder ooit in de gemeente. Maar vooral omdat ze ook ‘sport’ in haar portefeuille kreeg, burgerde ze al snel in. Ze liet regelmatig haar gezicht zien bij de diverse verenigingen en ze begeleidde het fusietraject van de Renkumse voetbalverenigingen CHRC, Redichem en RVW vanaf de eerste rij. Het leidde, in samenwerking met de bestuurders en de diverse commissies, tot de nieuwe Renkumse voetbalvereniging SCW’23. ,,Dat is echt een van mijn Renkumse hoogtepunten geweest.”

’WE GAAN JE MISSEN’ In het EventTheater Concertzaal Oosterbeek bleek al snel, dat ze in de loop van de jaren de nodige harten had gestolen. Velen namen de gelegenheid te baat om haar nog een keer de hand te schudden, of een persoonlijk cadeau of een fraaie ruiker te overhandigen. Uiteraard waren ook burgemeester Schaap en haar (oud) collega-wethouders aanwezig. De burgemeester sprak mooie woorden. ,,Marinka, je noemde in een onlangs gegeven interview Renkum ‘de hoogste divisie’. Volgens jou was werken in een kleine gemeente veel interessanter dan werken in een grotere gemeente. Je noemde het zelfs ‘de allerleukste hondenbaan’.” Ook refereerde Schaap nog even aan de toekomstwens van Mulder. ,,Je zou in de toekomst het burgemeesterschap wel erg leuk vinden. Van een kleine gemeente.” En met een kwinkslag: ,,De vacature van Ahmed Aboutaleb in Rotterdam is weliswaar al ingevuld, maar er blijven in de toekomst nog voldoende kleinere gemeenten over om uit te kiezen.” Nog meer waardering ging gepaard met de nodige humor. Schaap: ,,Het is wel tekenend, dat jij moet worden vervangen door niet minder dan twee wethouders.” Maar de slotconclusie was meer dan duidelijk: ,,Marinka we gaan je missen!” De innige omhelzing en de wederzijdse ‘traantjes’ tekenend. Het klaterende applaus uit de zaal een bevestiging. Nog zichtbaar geroerd nam zij de microfoon over. ,,Lieve, lieve mensen, dit was het dan!” Vervolgens stond ze stil bij de toch zeker ‘fantastische Renkumse tijd’ en wenste ze alle aanwezigen ‘het beste’,,En hopelijk tot ziens.” Vanaf 1 oktober begint Mulder als directeur-bestuurder van de Stichting PAS in Arnhem.

Mail de redactie
Meld een correctie

advertentie
advertentie