
Litjens stapt uit fractie GemeenteBelangen
29 augustus 2022 om 21:13 Overig‘Vertrouwen verloren in de fractie GB’
OOSTERBEEK Maandag heeft Yvonne Litjens het bestuur en de fractie van GemeenteBelangen, burgemeester en wethouders, raads- en commissieleden en de griffier op de hoogte gesteld, dat ze met ingang van heden geen lid meer is van de fractie van GemeenteBelangen Renkum. “De Burgemeester heb ik vooraf op de hoogte gebracht. Persoonlijk vind ik het spijtig voor de kiezers die vol vertrouwen op GemeenteBelangen gestemd hebben, dat ik nu al het tweede raadslid ben die in korte tijd de fractie en de partij verlaat. De oorzaak van deze moeilijke beslissing ligt niet in het goede partijprogramma van GemeenteBelangen maar in, voor mij, ongewenste omgangsvormen binnen de fractie, evenals binnen het bestuur. Deze ongewenstheden zie ik met name terug in het stelselmatig verdraaien van de werkelijkheid. Ik mis een respectvolle en integere bestuursmentaliteit.”
“Daarnaast heeft het mij persoonlijk geraakt dat ik een cultuur heb ervaren waarin vrouwonvriendelijk gedrag zelfs na melding gewoon getolereerd wordt, zowel binnen de fractie als binnen het bestuur. Dit gedrag zou, mijns inziens, normaliter horen te leiden tot royement, waartoe niet is overgegaan. Hierdoor ontbreekt voor mij elk gevoel van veiligheid binnen de fractie.Van deze cultuur wil en kan ik niet vier jaar deel uitmaken. Tijdens het zomerreces heb ik rustig overwogen wat mij de aankomende periode te doen stond. Die bedenktijd leidde tot de volgende overweging en beslissing. Belangrijk is voor mij dat ik mijn onverdeelde aandacht kan geven aan positieve en zinvolle zaken, zoals die ook zijn beschreven in het partijprogramma van GemeenteBelangen, dat mij in eerste instantie zo aantrok. Mijn motivatie om de inwoners van de gemeente Renkum te dienen, is bepalend geweest voor mijn keuze om wel als raadslid door te gaan. Daarom heb ik besloten om als onafhankelijk raadslid verder te gaan, onder de naam ‘Omzien naar elkaar’.”
Fractievoorzitter Mireille Jansen van GemeenteBelangen Renkum: “Wij zijn verrast. Ik werd maandagochtend met een mailtje geïnformeerd over het vertrek van Litjens. Dat vinden wij oprecht jammer. “ Jansen herkent zich niet in de klacht over vrouwonvriendelijk gedrag, zegt ze, verwijzend naar andere vrouwen op belangrijke posten in de partij.
,,Ik ben bekend met het voorval waaraan Yvonne Litjens referereert”, zegt Jansen. “Inhoudelijk wil ik er niet op ingaan, maar het gaat om uitspraken die tijdens een partijbijeenkomst zijn gedaan. ,Over wat er gezegd is, lopen de meningen uiteen. We hebben er uitgebreide gesprekken over gevoerd, maar blijkbaar niet met een voor Yvonne bevredigende uitkomst.”
In de loop van de week komt GemeenteBelangen met een uitgebreidere reactie naar buiten.











